Конспект занятия «Vegetables and fruits»

Драганова Наталья Петровна

Учитель английского языка

.

.

Білім беру саласы / Образовательная область: қарым-қатынас

Бөлім / Раздел:ағылшын тілі

Тақырыбы / Тема: Vegetables and fruits

Мақсаты: Көкөністер және жемістердің атауларын ағылшынша атауға үйрету, қойылған сұрақтарды түсініп, толық жауап беруге дағдыландыру

Міндеттері: тілдерге тән дыбыстарды дұрыс айтуға жаттықтыру, тілдерге деген қызығушылығын арттыру, балаларды үлкендердің еңбегін бағалауға тәрбиелеу.

Әдіс тәсілдер: Әңгімелеу, суреттеу, сұрақ-жауап

Тілдін үш тұғырлығы (+сөздік жұмыс)::Potato- картоп-картофель, carrot-сәбіз-морковь, tomato-қызанақ-помидор, cucumber-қияр-огурец,сabbage-капуста-орамжапырақ,apple-алма-яблоко,  pear-алмұрт-груша,  orange-апельсин, banana –банан, grapes-жүзім-виноград

Көрнекіліктер / оборудование:доп, карточкалар, жеміс  және көкөністер бейнеленген суреттер, компьютер, телевизор.

Сабақ барысы:

 

  1. Кіріспе бөлім

Балалар «Шаттық шеңберіне тұрып, педагог балалармен амандасады:

Good morning, good morning!

Good morning to you!

Good morning, good morning!

I `m glad to see you!

— Very good! Sit down!

Көздерініз дайын ба? /балалар ағылшын тілде жауап береді/

Құлақтарың дайын ба?

Тілдерініз қайда?

Тілдік жаттығу

Ал қазір біз «Тез жауап бер» деген ойын ойнаймыз.

Now answer my questions. (Мен сендерге доп лақтырып, сұрақ қоямын, ал сендер жылдан жауап берулерің керек.

Дайынсыңдар ма?/балалар ағылшын тілде жауап береді/

What is your name? Сенің атын кім?

How are you? Қал қалай?

Where are you from? Сен қай елде тұрасың?

How old are you? Cен неше жастасың?

2.Негізгі бөлім

Балалар мен сендерге жұмбақ жасырамын. Жұмбақты шешу арқылы біз бүгінгі өткізілетін ашық сабағымыздың  тақырыбын тауып аламыз.

Дайынсыңдар ма?

Мысалы:

Мынау көкөніс. Оның түсі жасыл. Ол сопақша және үлкен.Мынау не?

Мынау жеміс.Оның түсі қызыл.Ол дөңгелек.Ол дәмді.  (Приложение 1)

Балалар, қалай ойлайсыңдар біз бүгін не туралы сөйлесеміз?

Дұрыс, жемістер және көкөністер

Балалар, жемістер қайда өседі?

Көконістер кайда оседі?

Жаңа сөздермен таныстыру.Презентация 1/показ слайдов/

Ал, енді қазір жаңа сөздермен танысамыз, барлығымыз экранға назар аударамыз.

  • Potato- картоп, carrot-сәбіз, tomato-қызанақ, cucumber-қияр,сabbage-орамжапырақ apple-алма,  pear-алмұрт,  orange-апельсин, banana –банан, grapes-жүзім.
  • It is a potato. Мынау — картоп. Это картофель. It is brown. Оның түсі қоңыр.
  • It is a tomato.Мынау-қызынақ.Это помидор. It is red. Оның түсі қызыл.
  • It is a cabbage. Мынау-орамжапырақ.Это капуста. It is green. Оның түсі жасыл.
  • It is a carrot. Мынау-сәбіз.Это морковь. It is orange. Оның түсі тоқсары.
  • It is a cucumber. Мынау-қияр.Это огурец. It is green Оның түсі жасыл.
  • It is an apple. Мынау-алма.Это яблоко. It is red. Оның түсі қызыл. Оно красного цвета
  • It is an orange. Мынау-апельсин.Это апельсин. It is orange. Оның түсі тоқсары.
  • It is a pear. Мынау-алмұрт.Это груша. It is green Оның түсі жасыл.
  • It is a banana. Мынау-банан.Это банан.It is yellow. Оның түсі сары.

1-тапсырма «Circle the odd one out» /жеке карточкаларда /(Приложение 2)

Ал қазір мен сендерге карточкалар беремін, сендер артық көкөністі немесе жемісті атап, сосын соларды санап және жазуларың керек.

 

2-тапсырма Презентация 2 /балалар компьютерді қолданып жемістерді ағашқа, көкөністерді жерге орналастырады

-Азима, келеғой. Қара, экранда  ағаш және жер бейнеленген. Саған, жемістер мен көкөністерді ажыратып, тиісті орнына қою және аттарын атау керек.

Сергіту сәті/балалар сөздерін қайталап, қимылдар жасайды/

Clap your hands, clap your hands

Listen to the music and clap your hands.

Stomp your feet, stomp your feet

Listen to the music and stomp your feet.

Turn around, turn around

Listen to the music and turn around.

Jump up high, jump up high

Listen to the music and jump up high.

Clap your hands, clap your hands

Listen to the music and clap your hands.

Ойын: «Жемiстер/көкөністер«/үстел үстінде/

Мақсаты: тарелкаға жемістер мен көкөністерді салып қою (тарелке, суреттер)

Ал қазір мен сендерге тәрелке, жемістер мен көкөністердің суреттерін беремін, сендер мен атаған көкөністерді, жемістерді тәрелкеге қоюларың керек. (Кәне, Даяна, сенің тарелкенде қандай көкөністер бар?)

«Magic sack»/ «Сиқырлы қапшық» дидактикалық ойыны

Шарты: коржындағы көкөніс және жеміс  алып, дұрыс атау қажет. Cендер, қапшықтың ішіне қарамай, көкөністің немесе жеместі алып, және атауларын керек. Мысалы: Мынау кияр.Ол үлкен және жасыл.Ол көкөніс

Ойын:“Eat.  Don’t eat”/ жейміз, жемеміз/

Мақсаты:баланың шапшаңдылығын, зейінін дамытады.

Керекті құралдар:доп

Ойын барысы:шеңберге тұрған балаға  доп беріледі де, ағылшын тілінде сөздер аталады. Балалар ол затты  жеуге бола ма, жоқ па екенін айтады.

Мысалы:

A toy/ойыншық

Don’t eat/баланың жауабы/

A dress/көйлек/

Don’t  eat/баланың жауабы/

A pear/алмұрт/

Eat /баланың жауабы/

Сюжеттік ойын «Дүкен»

Балалар, мен үйге жемістер мен көкөністер алуым керек. Қайдан аламын? /балалар ағылшын тілінде дүкеннен аламыз деп жауап береді/

Даяна, сен сатушы боласың, ал сен … сатып алушы.

Сатушы көкөністер мен жемістерді сатады.

Бірінші амандасамыз.

Сатушы сұрайды: Сен не аласын?What would you like?

Сатып алушы жауап бересің: Apple, please.

Сосын коштасу керек.

— Hello!

-Hello!

— What would you like?

— Apple, please.

-Good-bye!

— Good-bye

Сендерге дүкен ойын ұнадыма?

3.Қорытынды

Педагог оқу іс-әрекетін қорытындылайды.

Балалар, сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қандай жаңа сөздер болды?

Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children!

Ал енді қоштасамыз: Good-bye!

 

Скачать работу