Метр. Мен өсіп келемін

Мусаипова Меруерт Сакеновна
Бастауыш сынып мұғалімі
.
.
Сабақ тақырыбы:  Метр.

Мен өсіп келемін

Мектеп: №72М/Л
Күні :25.10.17. Мұғалімнің есімі: Мусаипова М С
СЫНЫП: 2 «Б»-сынып  
Оқу мақсаты: 2.1.3.2.**Ұзындық (м), масса (ц), тəулік өлшем бірліктерін қолданып

өлшеу

2.1.3.4.** Ұзындық бірліктері (см, дм, м) мен масса бірліктерін (кг, ц)

олардың арасындағы қатынас негізінде түрлендіру

Сабақ мақсаты  Шамаларды өлшеуді және ұзындық бірліктерін(см,дм,м) түрлендіруді үйренеді.

1.Барлығы :

 2.Көпшілігі:

3.Жекелері:

 

1.      м, ц бірліктерді пайдалана отырып шамаларды өлшеу,

ұзындық бірліктері (см, дм, м) мен масса бірліктерін (кг, ц) олардың

арасындағы қатынас негізінде түрлендіру.

 

2.ұзындық бірліктері (см, дм, м) мен масса бірліктерін (кг, ц) олардың

арасындағы қатынас негізінде түрлендіре отырып, шамаларды қосу жəне

азайту амалдарын жүргізу.

 

3.түрлі дерек көздерінен ежелгі өлшем бірліктері мен олардың қатынастары

Ресурстар:  Слайд,өлшеу аспабы,суреттер, оқулық,карточка ,АКТ

Тілдік құзыреттілікті қалыптастыру

 

Оқушылар үшін:

Шаманың мəнін шəкіл бойынша қалай анықтайтынын түсіндіру.

Пəндік лексика жəне терминология: шəкіл, бөлік, шама, өлшем бірлігі,  ,қатынас негіздергетүрлендіру ,ірі өлшем бірлік ,кіші өлшем бірлік см,дециметр, м

Дағдылар

Сабақта диалог/ түсіну  үшін пайдаланылатын тіл.

 

Тілдік мақсаттар Шама, өлшем бірліктері, өлшем жəне ұзындықты өлшеу,ірі  өлшем бірлікке түрлендіру,кіші өлшем бірлікке айналдыру

 

Уақыт   Кіріспе             Психологиялық ахуал  Ресурс
3минут

Сантиметрді дициметрге түрлендіруін сұрау.Ал

-кесіндіні см білгілеп ,оны дм-ге түрлендіруін сұрау .

___/__________/____/////____________/

           
       
     
 
 

Метр — өлшеу бірлігі

    Қадам — адамның бір адымына тең ұзындық (шамамен 60 — 70 см) бірлігі. Құлаш — иық деңгейіне сәйкес кере созылған екі қол ұшының арасына тең ұзындық бірлігі.

Арқан ,биркалар

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңаны ашу .  

 

Топпен  жұмыс Қолдану,талдау

10минут

1.Партаның жақтарын  өлшеп ,жазады,  неліктен сызғышпен өлшедің?

2.Бойларын өлшейді,жазады

3.Алдарындағы заттарды өлшейді

4. Таспаны өлшейді

5.өсімдікті өлшейді

-См,дм өлше ,ыңғайлы болдыма?

Рулетка,

бой өлшегіш,

сызғыш,

ТалдауЖеке жұмыс ,топтық жұмыс

15минут

Топтар бірін-бір бағалау

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор
Сергіту сәті

1 минут

Жұппен жұмыс

Қортындылау ,жинақтау,

Бірінбірі бағалау

Тапсырманы орындаған балалар  келесі топтың тапсырмасын орындайды

4 минут

 Әр қатарға  есеп

Слайд,

 карточка

қалыптастырушы бағалай

 -өте жақсы

-жақсы

— нашарлау

Бағалау

Жеке жұмыс

3 минут

Көрсетілген өлшем бірлікке өрнекте

       
       

 

 

 

 

 

 

Дәптердегі бағалау критерийі бойынша  өздерін бДескриптор :

1.Ұзындық өлшем бірліктері(см,дм,м) арақатынасын біледі

2. .Ұзындық өлшем бірліктерін(см,дм,м)түрлендіруді біледі

 

 

 

Дәптермен жұмыс

49 бет №1

Үйге тапсырма 50 бет дәптерден №3 есеп,сызбаны толтырып есепті шығару
Рефлексия

12 минут

-Бүгін сабақта не үйрендік?

-Не білдіңдер?

-Не істей аласың?

Мына сөйлемді аяқтап көріңдерші?

Маған әсіресе  …. ұнады.

Мен сабақ барысында …. үйрендім.

 

 

Рефлексия мұғалім үшін