Өтілген материалды бекіту

Әбжан Айдана Рәшқызы
Учитель начальных классов
.
.

Сабақтың мақсаты

Жалпы мақсаттар

Оқыту  нәтижесі

Өтілген материалдар бойынша тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімін тиянақтау.

Барлық оқушылар: Көбейту кестесін біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Үштаңбалы есептерді жылдам шығарады

Кейбір оқушылар:Өлшем бірліктерді айналдырып, есеп шығапады

Көрнекіліктер:  тақта, кітап, дәптер, дидактикалық материалдар,Бейнебаян,Bilimland,kz

Оқыту түрі:       Ауызша, жазбаша ізденушілік, көрнекілік, (зерттеушілік) сұрақ,жауап, ойын, ауызекі жауап беру.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

 

Ынтымақтастық атмосферасы

(2 мин)

Сынып оқушыларымен амандасып, сыныпта жағымды орта құрамын. Күндеріне сәттілік тілеймін.

Амандасу салты    

Жапон халқы сәлемдесу рәсіміне аса ән береді. Бір-бірін көрген кезде олар иіледі.
Кенияға сапар шеккен жандар масаи тайпасын кездестіреді. Масаи тайпасының халқы бір-бірін көргенде, билей бастайды.
Үнді елі қолддарын қосып басын изеп

Тай елінің амандасу рәсімі «вай» деп аталады. Бір-бірлерін көрген жандар алақандарын біріктіріп, бастарына қояды.

Қазақтар қолдарын беріп

 

Оқушылар бір-бірінеөзге елдің салттары бойынша амандасады, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Топқа бөлу

(3 мин)

          4 топқа бөліп отырғызу , топ аттарын таныстырады.

1топ- «Сауыт»  тобы

2топ- «Ат» тобы.

3топ- «Найза» тобы.

4топ- «Ту» тобы

Ал балалар өз топтарын туралы не айтасындар? Математикамен қандай байланысы бар? Дұрыс айтасыңдар! Ендеше біз бүгін батырлар сияқты математикалық қамалдарды жаулаймыз. Ол үшін әр қамалдың тапсырмаларын орындауымыз керек. Ар дұрыс орындаған тапсырма үшін тоабашы жетон алып отырады.Сабағымызды бастайық!

 

Қызығушылықты ояту

(4мин)

Ең бірінші қамалымызды жаулап алу үшін мынадай тапсырмалар орындаймыз. Көбейту кестесі  BILIMLAND.KZ. Жетондар беріледі

Жаңа сабақ

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

Екінші қамалды жаулап ал үшін топ басшылар тақтадағы тапсырмаларды алады

1км-650м=                5дм-36см=                      6м+23см=                 85мм+12см=

9см-28мм=                3см5мм+24мм=            98мм+49мм=            19см+15мм=

Жарайсыңдар балалар! Топ басшысы жетон алады. Қол шапалақтау арқылы бағалаймыз

Үшінші қамалды жаулап алу үшін жұппен жұмыс жасаймыз.Қоржынның ішінен тапсырмалар алу

 

 

 

Ауданын тап     

 

Сергіту сәті

3 мин

Төртінші қамал

Head, shoulders, knees and toes, knees and toes,

Head, shoulders, knees and toes, knees and toes,

And eyes, and ears, and mouth, and nose,

Head, shoulders, knees and toes, knees and toes.

Translation:

Head , shoulders, knees and toes,

Head , shoulders, knees and toes,

And eyes, and ears, and mouth, and nose,

Head , shoulders, knees and toes.

 

Ой толғаныс

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6мин

5 қамалды жаулап алу үшін жеке жұмыс жасаймыз

1 топ

454+299=

345-176=

459+391=

2 топ

800-176=

258+499=

1000-49=

3 топ

548+96=

1000-261=

827-517=

4 топ

256+219=

845+98=

659-357=

6 қамалды жаулап алу үшін топпен жұмыс жасаймыз

 1 топ

Мектепте барлығы 245 оқулық әкелінді.Оның  88-і қазақ тілі,112 математика,қалғаны дүниетану.Мектепке неше дүниетану оқулығы әкелінді?

2 топ

Аудан орталығында екі  жаңа мектеп салынды. Біріншісінде 360 оқушы, ал екіншісінде одан 79 оқушы артық оқиды.Екі мектепте барлығы қанша оқушы оқиды.

3 топ

Бірінші күні құрылысқа 265 қыштақта әкелінді,бұл екінші  күнге қарағанда 189-ы  кем.Екі күнде барлығы неше қыштақта әкелінді?

4 топ

Саябаққа отырғызу үшін 179 жапырақты және 186 қылқан жапырықты ағаш көшеті әкелінді.Тағы 145 көшет әкелетін болса ,барлығы неше көшет отырғызылады,

 

Сабақты бекіту

3 мин

Мозайканы құру.

Жетоны көп топ құрасырады

Ненің суреті бейнеленген?

Алда қандай мерекелер келе жатыр?

Батырлармен байланыстыр

Бойымызда батырлардың қандай қасиетін алу керек?

Үй тапсырмасы

№7  11-бетте

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Кері байланыс

3 мин

Сабақты  Чемодан   Қоқыс шелек   Ет тұрағыш

Жетондарды санап бағалау

Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Бүгінші сабақта не ұнады?

Бүгін қандай сезімде болдын?

Бүгін сабақта не үғін уайымдадын?